Pottsepa šamott

Hinnatud ja kiidetud on see ahjumeister ja pottsepp kes ehitab vastupidava, pragudeta ning kaasaegse kahaneva lõõrisüsteemiga soojustsalvestava ahjuKahhelahi, kaminahi, tellisahi, plekkahi, pottahi – nende kõigi ahjutüüpide tähtsaim konstruktsiooniosa on müüritud küttekolle. Kuna kõige suurema temperatuurikoormuse osaliseks saab koldekamber ja esimesed 3 meetrit lõõrsitikku tuleb need kindlasti ehitada vastupidavatest materjalidest ja maksimaalselt tugevana. Massiivtarindina müüritud küttekolded ehitatakse minimaalselt 50 aastaks seega on õigete ahjuehitusmaterjalide valik võtme tähtsusega! Tõhus põlemine ja suur kasutegur on iseloomulikud ahjudele mille tulekolded püsivad kogu põlemise aja ühtlaselt kuumana. Lõõriseinamaterjali parimad sobivad soojussalvestusomadused garanteerivad kuni 40% väiksema kütusekulu aastas. Arvestades halupuude hinda on sääst märkimisväärne! Just kasutatud materjalide omadustest sõltub ahju soojussalvestusvõime. Parim šamott võimaldab puidust eralduvatel gaasidel tänu kõrgetele temperatuuridele puhtalt põleda. Puidu põlemisel eralduv liigne veeaur talletatakse pehme pottsepašamoti pooridesse, mistõttu kolde ja lõõride seinad ei pragune ega pudene. Põlemisprotsessi hilisemas faasis toimub veeauru eraldumine šamotist, mis soodustab oluliselt efektiivsemat põlemist. Õige suurusega poorsest šamotist kolle võimaldab gaaside täielikul põlemisel tekkinud soojusenergial  maksimaalselt lõõristikus ahjutarindisse kanduda. Pottsepašamotiga “HBO+” võrreldes samadest tulekindlatest saviliikidest valmistatud elastne ja sobiva paisumisteguriga “Universal HKM” või „Universal Plus“ ahjusegud garanteerivad pragudeta kolde- ja lõõriseinad 50 aastaks.

Ahju kasutusiga sõltubki soojusliikumistest tingitud kolde, lõõristiku ja välisvoodri pragunematusest. Seega kasutage ahjuturul enda hea nime hoidmiseks alati parimaid Wolfshöher Tonwerke HBO+ šamotist telliseid, plaate, plokke, ahjusegusid ja spetsiaalseid ahjukrohve. Abiks õigete parameetritega pott või krohvitud pinnaga konkurentsivõimelise ahju ehitamisel on ÖNORM EN 15544 või TROL diagrammid.

HBO+ šamott
Plastiline ribapressitud šamott
Plastiline järelpressitud šamott
Värvus: punakas kuni punakaskollane
Kasutustemperatuur: 1200°C
Meie HBO+ šamott on spetsiaalselt kahhelahjudele mõeldud. See on šamottide hulgas kõige levinum tähistus. HBO+ šamott on optimeeritud, et saavutada parim vastupidavus veeaurule ja temperatuuride kõikumisele, parim soojakogumine ning soojuse pikaajaline eraldumine.
Selle šamoti töötlemiseks sobib nii murdmine kui märgsaagimine. See on erakordne, sest tavaliselt välistab üks neist meetoditest teise.
Meie soovitame eelkõige HBO+ šamotti.
Pakume HBO+ šamotti tavaformaadis ka järelpressituna või sileda šamotina. Sileda HBO+ šamoti all mõeldakse ribakivisid, millel on erinevalt tavalistest kividest nelja suurima külje pind sile.


Loe erinevatest šamotidest SIIT


Ahjusegude soojuspaisumine

KERAAMILISED MÖRDID – IGAS MÕTTES ERAKORDSED
Universaalmördid HKM ja PLUS on meie HBO+ šamoti soojuspaisumisele kohandatud. See hoiab ära soojuspaisumise erinevustest tulenevad kahjustused kõrgetel temperatuuridel, näiteks vuugipiirkondade murenemine, ahjuplaatide paigutuse muutumine või mördi väljalangemine.

Universaalmört HKM on keraamilise sidusainega ning orgaanilise eel-sidusainega. See tagab väga hea nakkumise nii paigaldamise ajal kui kõrgete, kuni tulekolde kuumuseni ulatuvate kasutustemperatuuride korral.

Universaalmördid HKM ja PLUS valmistatakse meie tippkvaliteetsetest Premium tootevaliku valmismörtidest ja -segudest. Universaalmörtide ja -segudega saate kahhelahju ladumisel katta kõik vajadused alates tuleasemest ja lõpetades välise mantliga.

Tabelid: pikipaisumine ja nakkumisjõud
Pikipaisumine Universaalmort HKM PLUS HBO samott


Wolfshoher Tonwerke ahjukrohvid
Wolfshoher_Tonwerke_ahjukrohvid_EST.pdf
Wolfshoher_Tonwerke_ahju_ehitusmaterjalide_tutvustusAVALEHT ETTEVÕTTEST TOOTEKATALOOG
TEENUSED TEHTUD TÖÖD
SOODUS KONTAKT